"Asimilasyon (Sesiz Ölüm)" kitabı Bremen'de tanıtıldı
28.06.2021 14:56:20

Yaklasik olarak iki yıldır Pandemi nedeniyle çalışmalarına ara veren KOMKAR-Bremen 27 Haziran tarihinde düzenlediği kitap tanıtım toplantısıyla çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

Hayatının yarım asırlık bölümünü halkına adayan, Kürd tarihi ve kültürü konusunda önemli çalışmalara imza atan Osman Aydın, KOMKAR-Bremen’in düzenlediği toplantıya katılarak Deng yayınları arasında çıkan Asimilasyon (sessiz ölüm) adlı kıtabını tanıttı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı, Pandemi döneminde hayatı kaybeden KOMKAR emektarlarından Metin Aslan ve Kürdistan şehidlerini andı.  Daha sonra Şehidler adına bir dakıkalık saygı duruşu yapıldı.

Kitabı konusunda doyurucu açıklamalar yapan Osman Aydın, dinleyicileri tartışmalara katarak toplantının verimli geçmesi sağladı.

Konuşmasında asimilasyon ve entegrasyon arasındaki nüans farklarına değinen Aydın, her ikisinen de aynı amaca hizmet ettiğine vurgu yaptı. TC’nin Kürdleri nasıl asimile ettiğini detaylıca anlatan Aydın, günümüzde Kürd siyasetinin asimilasyona karşı güçlü bir tepkinin oluşmamasındaki hata ve zaaflarının altını çizdi.

Karşılıklı sorular sohbet havasında geçen toplantının sonunda Osman Aydın kitaplarını imzaladı.

Şîrove Bike
×