KOMKAR: Berivan Aymaz Yalnız Değildir
12.06.2021 14:25:43

Almanya Kürdistan Dernekleri Birliği KOMKAR NRW Eyalet Meclisi üyesi Berivan Aymaz ile kayıtsız şartsız dayanışma içerisindedir!

Birlik 90/Yeşiller Eyalet Meclisi üyesi Berivan Aymaz'ın Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti ile

DİTİB-Diyanet İşleri Türk İslam Birliği arasında oluşan yeni işbirliğine açıkça karşı çıkmasından sonra, AKP medyasının hedefi haline getirildi.

Değerli Berivan Aymaz, DİTİB'in komisyona alınmasına "Yabancı bir devletten bağımsız bir yapı olmaması" nedeniyle karşı çıktığını ifade ettiği halde, günlerdir türk medyasında "düşman" olarak lanse edilerek yazılı linç kampanyasına maruz bırakılıyor. Bu durumda asla kabul edilemez olan ise, Aymaz’a karşı yapılan bu iftiraların kışkırtıcı bir zeminde yoğrularak, Almanya’daki Türk milliyetçilerinin demokrasi güçlerine karşı “anavatanlarını” savunmaya çağrılarak, alanen provokasyona davetiye çıkarmalarıdır.

Bu ülkenin yakın ve uzak geçmişinde böylesi provakasyonlar aracılığı ile hangi türden şiddet sahnelerinin yaşanabileceği de kamuoyunda yeterince biliniyor.

DİTİB destekçileri, organize saldırılarında arkalarında kimlerin beyninin olduğunu da açıkça ortaya koyuyorlar. Kendilerini Argümanlardan ziyade, karalama kampanyalarına ve düşmanlığa dayandıran hiç kimse, aynı zamanda Almanya'da İslam'ı öğretmek için bir taraf yada ortak olarak görülemez ve görülmemelidir.

Bu bağlamda, DİTİB çevrelerinin demokrat ve eleştirmenlere yönelik ajitasyon, karalama ve kışkırtmaları asla kabul edilmemeli ve dışlanmalıdır.

Berivan Aymaz, demokrasiye, ifade özgürlüğüne ve insan haklarına sonsuz inancı olan ve bunu pratiği ile defalarca kanıtlamış çok değerli bir milletvekilidir.

Aymaz’a antidemokratik bir şekilde saldırıya geçen taraflar bilmelidir ki; antidemokratik tutumları yaşadığımız ülkede özgür, demokratik ve sosyal temel düzenimizin değerlerine saldırısı anlamına gelir!

KOMKAR - Almanya Kürdistan Dernekler Birliği e.V.

Şîrove Bike
×