Ana Sayfa » Dünya
Zorunlu Açıklama

2018-03-13

Kürt kamuoyunun da bildiği gibi bir süreden beri örgütümüz KOMKAR-Almanya da bazı iç sorunlar yaşanmaktadır. Tüm iyi niyeti çabalarımıza rağmen ne yazık ki bu sorun resmi düzeyde (Alman dernekler yasasına göre) halen çözüme kavuşmuş değildir. Sorunun bir an önce çözülmesini umuyoruz ve ayrıca avukatımız konuyla ilgili davayı yakından takip etmektedir.

Durum böyle olmasına rağmen son bir haftadan bu yana sosyal medya ve bazı internet sitelerinde çıkan ilanlarda Özgürlük Yolu Vakfı’nın Nisan ayında Avrupa’da bazı tanıtım amaçlı toplantılar yapılacağı duyurulmakta ve bu toplantıların Örgütümüz KOMKAR tarafından desteklendiği belirtilmektedir. Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki KOMKAR'ın bu toplantılarla hiçbir ilgisi yoktur ve bizden habersiz KOMKAR'ın ismi bu ilanlarda kullanılmıştır.

Öte yandan söz konusu ilanlardan haberdar olmamız üzerine Özgürlük Yolu Vakfı yöneticilerine bir mektup yazarak söz konusu ilandan KOMKAR'ın isminin çıkarılmasını istedik. Mektubu göndermemizin üzerinden günler geçtiği halde bizlere herhangi bir cevap verilmediği gibi söz konusu ilanlarda KOMKAR'ın isminin halen kaldırılmadığını üzülerek görmekteyiz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki her kurum gibi adı geçen vakıf da ülke içinde ya da dışında istediği yerde istediği etkinliği yapma hakkına sahiptir. Bu açıdan bizim hiçbir sorunumuz yok.

Esas sorun, bizden habersiz olarak KOMKAR’ın söz konusu vakıf ilanlarında destekleyici olarak ilan edilmesi ve kullanılmasıdır.

KOMKAR kendi içinde sorunlar yaşadığı ve konuyla ilgili davanın devam ettiği bir dönemde KOMKAR isminin bu tür amaçlarla kullanılması yapılan yanlışı daha da vahim hale getirmektedir.

Ayrıca KOMKAR isminin onun resmi temsilcilerinden habersiz olarak korsanca kullanılması hem O’nu yasal açıdan yeni sorunlarla karşı karşıya getirmekte hem de sorunla ilgili taraflar arasında yeni gerginliklere neden olmaktadır.

On binlerce insanımızın alın teri ve göz nuru olan KOMKAR gibi bir kuruma karşı yapılan bu sorumsuz ve korsanca tavrı kınıyor ve mahkûm ediyoruz.

Yapılan bu hukuksuzluğun KOMKAR’ın yaşadığı sorunları daha da derinleştireceği açıktır. Özgürlük Yolu Vakfı yöneticilerini yaptıkları bu yanlışı bir an önce düzeltmeye davet ediyoruz.

Halkımızın büyük emeklerle oluşturduğu KOMKAR’ı yıpratma ve bölme girişimlerine izin vermeyeceğimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz.

 

 

KOMKAR Yasal Yöneticileri

 

Şeref Akgül, Bekir Topgider

Bu Yazı 938 kez okundu
YORUM YAZ
Ad ev Soyad :
Yorumunuz :
Bize ulaşmak için [email protected] adresine yazarbilir,veya iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.