Mustafa Atıcı’dan kahvaltılı toplantı
21.11.2021 17:52:20

Aydoğan İnal

21.11.2021 tarihinde İsviçre Ulusal Parlamenterlerinden Mustafa Atıcı tarafından seçim bölgesi olan Basel kantonunda kahvaltılı bir toplantı organize edilde. Sivil toplum örgütleri, parti temsilcileri ve Mustafa Atıcı’nın yakın çevresinin katıldığı toplantıya ilgi yoğundu.

Kahvaltılı toplantı, Basel’de bulunan Basel ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi’nde saat 10’da başladı. Sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı kahvaltıya İsviçre’de bulunan Rewenda Kurd, PSK, PDK-Irak, PDK-Suriye, Yekiti-Suriye, Zehmetkeşan ve Tevger gibi Kürt parti temsilcileri de katıldılar.

Toplantıda Mustafa Atıcı kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında iki yıl önce Ulusal Parlamenter olarak İsviçre Ulusal Palamentosuna seçildiğini belirten  Mustafa Atıcı “İki yıl önce Ulusal Parlamenteyo seçildim. Seçildikten bu yana geçen iki yıllık bu sürede ne tür çalışmalar yaptığımı sizlerle paylaşmak istedim. İsviçre’de yaşayan tüm halkların sesi olmaya çalıştım. Kürtlerden, Afganlara ve Uygur Türklerine kadar herkesimin sorunlarının çözümü için çaba sarf ettim. Özellikle de Eğitim, işsizlik ve Entegrasyon konularında soru önergeler vererek çözümleri konusunda bir çaba içersinde oldum” dedi.

Konuşmasının sonunda katılımcılara teşekkür eden Mustafa Atıcı katılımcılardan gelen soruları da cevaplandırdı.

Şîrove Bike

DÜNYA

EN ÇOK OKUNANLAR
×