PSK’den Kürdistan Konsolosluğuna ziyaret
13.10.2021 00:05:02

Baran Dicle

Deng yayınları arasında çıkan son kitaplarının tanıtımı için Avrupa’da bulunan Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkan yardımcısı Bayram Bozyel İsviçre’yi de ziyarete geldi. İsviçre’de bulunduğu sürede bir dizi ziyaret gerçekleştiren PSK Genel Başkan yardımcısı Bayram Bozyel 12.10.2021 tarihinde Kürdistan Hükümetinin İsviçre temsilciliğine de bir ziyarette bulundu.

Ziyaret saat 10:30’da Yarı Konsolosluk statüsünde bulunan Kürdistan Hükümeti İsviçre Temsilciliği binasında gerçekleşti. Bayram Bozyel’i Kürdistan Hükümeti isviçre temsilcisi Dr. Feuzi Kaddur kapıda karşıladı. İsviçre’nin Başkenti Bern’de konsolosluklar meydanı olarak Thunplatz’daki ziyarete Bayram Bayram‘e PSK İsviçre biriminden Aydoğan İnal’da eşlik etti.

İki saate yakın süren görüşmede genelde Ortadoğudaki özelde ise Kürdistan’daki son siyasal gelişmeler değerlendirildi. Dört parça Kürdistan’ın mevcut durumunu Kürdistan’ın lehine çevirmenin tek yolunun Kürtlerin birliğinden geçtiğinin vurgulandığı görüşmede birliğin, karşılıklı diyaloğ ve hoşgörüden geçtiği dillendirildi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmenin sonunda bu tür görüşmelerin devam etmesi gerektiği dile getirildi. 

Şîrove Bike

DÜNYA

EN ÇOK OKUNANLAR
×