Amcası oğluna ikinci eş olmayı redden 16 yaşındaki kız vuruldu
5/10/2021 1:35:30 PM

Diyarbakır'da evli ve 7 çocuk babası şahsın, amcasının 16 yaşındaki kızını kendisine eş yapmak istediği ancak reddedildiği için kızı vurduğu iddia edildi.

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, Diyarbakır Bismil’in Derik köyü Selamet mezrasında annesi ve kardeşleriyle yaşayan 16 yaşındaki E.K., iki yıl önce, evli ve 7 çocuk babası Aslan Karakaş (37) tarafından ikinci eş olarak istendi.

Babasını 12 yıl önce kaybeden EK’nin annesi, bu talebe şiddetle karşı çıktı.

Reddedilen Aslan Karakaş, silahla amcasının evinin önüne giderek, "Sen benim olacaksın, başkasıyla evlenirsen seni de o kişiyi de öldürürüm" şeklinde tehdit savurdu.

E.K.'nın annesi, Aslan Karakaş'ı şikâyet etti, ancak gördüğü baskılar nedeniyle şikâyetini geri çekmek zorunda kaldı.

E.K., yaşadığı baskı ve tacize dayanamayarak 7. sınıfta okulunu bırakmak ve daha sonra bir arkadaşı ile evlenmek zorunda kaldı.

Aslan Karakaş ise 4 Şubat 2021 günü, E.K. ve annesi evlerinin önünde otomobile binecekleri sırada kurşun yağdırdı. E.K., vücuduna isabet eden 3 kurşunla ağır yaralandı.

Hastaneye kaldırılan E.K., bir hafta sonra biraz kendine geldiğinde Aslan Karakaş'ın silahlı saldırısına uğradığını söyledi. Olaydan sonra kaçan Aslan Karakaş ise yapılan aramalara rağmen bulunamadı.

E.K.'nın ablası H.G., yaşananlara isyan ederek, "Adamın evi arandığında bir sürü ruhsatsız silah çıktı. Balıkesir Susurluk'taki ablasında kaldığını duyduk. Mardin'de de dayıları var. Kardeşim orada can çekişirken Aslan Karakaş'ın eşi Remziye Karakaş, anneme para teklif edip şikâyeti geri çekmesini istedi. Bütün akrabalar annemi ve bizleri suçluyor 'Neden vermediniz kızı, bak ne oldu' diye. Kimse bu adama dur demedi. O kadar pişmanız ki hiçbirimiz bir şey yapamadık. Hepimiz suçluyuz. Başka yerde olsaydı herkes ayaklanırdı ve o adam yakalanırdı" dedi.

Rudaw

 

Şîrove Bike
×