Bir kişinin başını kesmeye çalışan selefiye Kürt kadınlarından müdahale
5/3/2021 1:25:05 PM

Doğu Kürdistan’ın Merîwan kentinde halka saldıran bir kaç kişiyi yaralayan selefi olduğu tahmin edilen kişi, kentin kadınları tarafından sopalarla kovalandı.

Önceki gece Doğu Kürdistan’ın Merîwan kentinde akıllara durgunluk veren ilginç bir olay yaşandı.

Radikal İslami radikal selefi bir gruba üye olduğu tahmin edilen bir  kişi,  bir kişinin başını kesmeye çalışması üzerine kadınların sert tepkisi ile karşılaştı.

Kadınlar tarafından dövülen selefi kişinin İran emniyet güçlerinin müdahalesi ile linçten kurtarıldığı bildirildi. Emniyet güçlerinin müdahalesi ile koruma altına alınan kişinin gözaltına alındığı ve saldırının olduğu mahallenin güvenlik güçlerince ablukaya alınarak, kimsenin dışarı çıkmasına izin verilmediği kaydedildi.

Selefi olduğu sanılan kişinin elindeki bıçakla bir kişinin başını kesmeye çalışırken kadınların sopalı müdahalaesi ile karşılaşması üzerine yaşanan arbedede 2 kişiyi yaraladı.

Saldırıyı yapan kişinin kendisine müdahale eden vatandaşları bir dahaki sefere daha kalabalık bir grupla gelecekleri tehdidinde bulunduğu belirtiliyor.

Selefi radikal gruplar son dönemde Doğu Kürdistan’ın Bokan, Sine, Seqiz, Ciwanro ve Merîwan kentelerindeki faaliyetlerinin güçlendiği ve halak yönelik tehditlerde bulunduğu bildiriliyor.

Bu tehditlere rağmen İran güvenlik güçlerinin selefi gruplara müdahale etmemesi dikkat çekiyor.

Basnews

Şîrove Bike
×