Kumalığı kabul etmediği için vurulan çocuk 138 günlük yaşam mücadelesini kaybetti
24.06.2021 11:10:46
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken görüntüleri ortaya çıkan çocuk, 'Kendimi hiç bırakmadım. Beni kurtarmak için elinizden geleni yapın' diye seslenerek yaşamak istediğini söylemişti.

Diyarbakır’da evli ve 7 çocuk babası Aslan Karakaş'ın (37) kumalık teklifini reddedince silahlı saldırıya uğrayan 16 yaşındaki E.K. hayatını kaybetti. E.K., çekilen bir videoda doktorlardan kendisini iyileştirmesini istemiş ve yaşamak istediğini dile getirmesiyle hafızalara kazınmıştı.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 4 Şubat’ta Aslan Karakaş (34), yaklaşık bir yıldır kendisiyle evlenmeye zorladığı, taciz ve tehdit ettiği E.K.'yı (16) ateşli silahla öldürme girişiminde bulunarak ağır yaraladı. Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 138 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren E.K.'nın, pazartesi günü yaşamını yitirdiği öğrenildi. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre E.K'nın cenazesi, annesinin isteği üzerine Bismil’e bağlı Tepeköy mezarlığına defnedildi.

Amcasının oğlu tarafından sistematik şekilde taciz edilen ve kumalık teklifini reddedince silahlı saldırıya uğrayan E.K., doktorlara böyle seslendi: Size güveniyorum.

Fail Aslan Karakaş’ın ise hala yakalanamadığı bilgisine ulaşıldı.

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır’da evli ve 7 çocuk babası Aslan Karakaş, 16 yaşındaki amcasının kızı E.K.'yı kuma almak istemiş, çocuk ise kumalık talebini reddedince kuzeni Aslan Karakaş tarafından 4 Şubat günü silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırının ardından E.K., Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alınırken, saldırgan kaçmıştı. Aylardır her yerde aranan Aslan Karakaş henüz yakalanmadı.

Tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım ünitesinde, doktorlarla yaptığı görüşmenin cep telefonu kamerası görüntüleri ortaya çıkan 16 yaşındaki E.K. “16 yaşımdayım. Böyle oldum. Size güveniyorum. Elinizden geleni yapın. İki aydır yatıyorum, kendimi hiç bırakmadım. Güvendim hep daha iyi olacağım dedim. Beni iyileştirmek için ne olur elinizden geleni yapmaya çalışın lütfen. Size güveniyorum” diye seslenmişti.

Artı Gerçek

Şîrove Bike

KADIN

EN ÇOK OKUNANLAR
×