PSK Heyetinin ziyaretleri Sürüyor
10.09.2021 16:52:51

Genel Başkan, Genel Başkan yardımcıları ve PM üyelerinden oluşun PSK heyetinin Kürdistan’ın değişik illerindeki sivil toplum örgütlerini ziyareti sürüyor.

10 Ağustos günü Dersim’de başlayan, Ağrı, Van ve Hakkari’de gerçekleştirilen ziyaretlerle devam edem görüşmeler Diyarbekir’de de sürdürüldü.

7 Eylül günü PSK Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin, PM üyeleri Ali Haydar Fırat, Zülküf Baran, Hidayet Fidan ve Vedat Dede’den oluşan PSK heyeti KESK’i (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) ziyaret etti.

PSK heyeti, KESK dönem sözcüsü Süleyman Bozkurt başkanlığındaki KESK heyeti ile Kürdistan’da yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler.

Mesud Tek, Hidayet Fidan, Vedat Dede ve Ahmet Kılıl’dan oluşan PSK heyeti 8 Eylül günü de DTSO-Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti ve Oda başkanı Mehmet Kaya ile verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

Aynı heyet 09 Eylül tarihinde de DİTAM-Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi’ni ziyaret etti. DİTAM Başkanı Mehmet Vural ve Yönetim Kurulu üyesi Mesud Azizoğlu ile görüştü.

10 Eylül günü Mesud Tek, Hasan Dağtekin, Ahmet Kılıl ve Vedat Dede7den oluşan PSK heyeti, Diyarbekir’in etkin yerel gazetesi Tigris’i ziyaret etti, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ve bölgenin tanınmış gazetecilerinden Naci Sapan ile gazete çalışanlarıyla görüştü.

PSK heyeti yaptığı görüşmelerde son dönemdeki siyasal olaylar ve olası gelişmelere ilişkin görüşlerini dile getirdi, görüme yaptığı kurumların sorunlarını dinledi, önerilerini aldı.

Önümüzdeki hafta PSK’nin bu ziyaretleri, Diyarbekir ve diğer illerde de devam edecek. 

Şîrove Bike

POLİTİKA

EN ÇOK OKUNANLAR
×