PSK’nin Ziyaretleri Sürüyor
16.09.2021 13:57:33

Kürdistan Sosyalist Partisi-PSK, bir müddet önce başlattığı sivil toplum örgütleri ziyaretlerini sürdürüyor.

Genel Başkan Mesud Tek, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin, PM üyeleri Zülküf Baran, Vedat Dede, Ahmet Kılıl ve Hidayet Fidan’dan oluşan PSK heyeti,  15 Eylül günü, İHD-Diyarbakır ve Serbest Mali Müşavirler Ve Muhasebeciler Odası Diyarbakır Şubesi’ni ziyaret etti. 16 Eylül günü de Diyarbakır Barosu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

PSK heyetini İHD Başkan Av. Abdullah Zeytun, Sekreter Ferhat Berkpınar, yöneticiler Ömer saman ve Av. Yusuf Erdoğan’dan oluşan İHD heyeti karşıladı. İki heyet arasında yapılan görüşmede sivil toplum örgütlerinin karşılaştığı zorluklar ve işlevleri ile bölgede yaşanan hak ihlalleri değerlendirildi.

PSK heyeti, siyasi durum ve olası gelişmeler ile ilgili görüş ve önerilerini anlattı.

Daha sonra Serbest Mali Müşavirler Ve Muhasebeciler odasını ziyaret eden PSK heyetini, Oda Başkanı Mustafa Vural karşıladı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, bölgede yaşanan ekonomik zorluklar dile getirildi.

PSK heyeti siyasi durum ve olası siyasal gelişmeler ile ilgili görüş ve önerilerini de dile getirdi.

Bugün (16 Eylül) de Diyarbakır Barosu’nu ziyaret eden PSK heyetini Baro Başkanı Nahit Eren ve Başkan Yardımcısı Zuhal Işık karşıladı.

PSK Genel Başkanı Mesud Tek, 13 Eylül günü Diyarbekir adliyesinde Baro Başkanı ve heyetine yönelik, hukuku ayaklar altına alan saldırı ve hakaretleri protesto ettiklerin belirtti, Baro’ya özellikle Batı’da Kürdlere yapılan saldırılar konusunda gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür etti, dayanışma içinde olduklarını dile getirdi.

Mesud Tek daha sonra siyasi durum ve olası siyasal gelişmelere ilişkin PSK’nin görüş ve önerilerini anlattı.

İki heyet arasında bölgedeki hak ihlalleri, siyasi durum ve sivil toplum örgütlerinin içinde bulundukları zor şartlar ve yüz yüze oldukları sorunlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Bilindiği gibi bir müddet önce PSK heyeti Kürdistan’da faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek görüş alış verişinde bulunuyor.

Dersim’den başlayan, Ağrı, Van, Hakkari ve Diyarbekir’de devam eden ziyaretlerde Ticaret ve Sanayi Odaları, İHD ve Barolar başta olmak üzere sivil toplum örgütleriyle görüşen PSK Heyeti, önümüzdeki günlerde de benzeri ziyaretleri Mardin, Urfa ve ötemi kentlerde de gerçekleştirecek.

Şîrove Bike

POLİTİKA

EN ÇOK OKUNANLAR
×