Ana Sayfa » Rojawelat
Başlarken...

2018-03-18

Adımızdan ve logomuzdan da anlaşılacağı gibi rojawelat.net safını belirlemiş bir sitedir.
Rojawelat.net 40 yılı aşkın bir süre önce Hevra ile başlayan, her şart altında ve her türlü zorluğa ğöğüs gererek bugünlere kadar gelen sürecin yeni bir paçasıdır.
Rojawelat.net Kürdistan Sosyalist Partisi’nin dijital yayın organı olduğu için, önceliğini PSK’nin görüşlerini ve eylemlerini kitlelere ulaştırmaya, PSK’nin siyasal gelişmelere ilişkin tavrını halkla paylaşmaya verecektir.
Bununla birlikte Kürd kültürü ve sanatıyla ilgili yazılar, Kürdistan ulusal kurtuluş mücadelesinin sorunlarına ilişkin araştırma ve değerlendirmeler, polemik yapmayan, Kürdistanlı örgütlere hakaret etmeyen siyasal değerlendirmeler de, Rojawelat.net’in “konuk yazarlar” bölümünde yer bulacaktır.
Rojawelat.net PSK ve kardeş örgütlerinin eylemlerinin yanısıra, diğer parçalardan haberlere ve dost örgütlerin eylemlerine de sayfalarında yer ayıracaktır.
Kısacası rojawelat.net bir haber ve yorum sitesi değildir, yer vereceği yazılar konusunda seçicidir; yazı ve yorumlarıyla katkıda bulunmak isteyen dostları ve okuyucularından bu durumu gözönünde bulundurmalarını istemektedir.
Rojawelat.net dizayn ve benzeri teknik konularda mükemmel olmadığının bilincindedir ve daha iyi hizmet için dostlarının, okuyucaların öneri ve eleştirilerini beklemektedir.
Herwekî ji nav û logoya wî diyar e, malpera Rojawelat.net refê xwe destnişan kiriye.
Rojawelat.net beşek e ji prosesa medyayî ye, ku bêtîrî 40 sel berê niha bi Hevra ve destpêkiriye û îro jî berdewam e.
Rojawelat.net, zîmanhalê Partiya Sosyalîst a Kurdistan e di warê înternetê da. Bona vê yekê jî erkê serekî ya Rojawelat net belav kirina bîr û bawerî û çalakiyên PSK e.
Ligel vê yêkê, nîvîsarên li ser çand û hunera Kurd, lekolînên derbareyê tevgera azadîxwaziya Kurdistan û rexneyên siyasî yên sazkar jî wê di beşa nîvîskarên mevan a Rojawelat.net da cî bigrin.
Rojawelat.net ligel çalakiyên PSK, cî dide çalakiyên rêxistin û saziyên bira û nuçeyên perçeyên din yên Kurdistan û partî û saziyên bira yên van parçeyan.
Bi kurtî Rojawelat.net malpera nuçe û şiroveya giştî nîne, çî nade hemu şirove û nivîsaran. Ji bona vê yekê jî ji dost û xwendekarên xwe yên ku dixwazin alîkariya me bikin, di vê rewşa malperê lî ber çav bigrin.
Em ne bawer in, ku malpera me di warê şikl û teknîkî da bê qisur e. Bona vê yekê jî em benda rexne û peşniyarên dost û xwendekarên xwe ne, daku malpera xwe baştir û tekuztir bikin.
Bu Yazı 2826 kez okundu
YORUM YAZ
Ad ev Soyad :
Yorumunuz :
Bize ulaşmak için [email protected] adresine yazarbilir,veya iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.